Katowice serwis

laptopy i tablety tel: 690417226

Witamy w naszym serwisie komputerów.

Czyszczenie laptopa.

Czyszczeni i konserwacja notebooka. czyszcenie komputera.Jeśli nie przypadkiem trafiłeś na stronę poświęconą naprawie laptopów może zainteresuje Cię to co piszę. Gdy Twój notebook zawiesza się, przegrzewa, resetuje lub miga dioda, a laptop się nie uruchamia może to być sygnał aby zdiagnozować co jest przyczyną blokowania się komputera. Jeśli usterka w laptopie wystąpiła samoczynnie pod wpływem ubiegającego czas,u a komputer nie nosi śladów zalania czy upadku zacznij od wyjęcia baterii w laptopie na kilka minut odłącz zasilanie i spróbuj go załączyć, to powinno zresetować wszelkie potencjały nagromadzone w kondensatorach. Oczywiście komputer się nie uruchomi wtedy możesz włożyć baterię podłączyć zasilanie notebooka i spróbować ponownie z nadzieją że pomogło.

Gdy laptop się przegrzewa i w krótkim czasie obudowa jest gorąca niczym kaloryfer może być zwyczajnie zabrudzony w środku, a jak wiadomo kurz, brud sierść naszych milusińskich nie sprzyja dobremu chłodzeniu komputera. Mając świadomość, że laptop nie był dawno czyszczony można oddać go do serwisu laptopów gdzie zostanie przekonserwowany tzn. usunięty brud, kurz, sierść i włosy, zostaną wymienione stare materiały termoprzewodzące na nowe - maty termoprzewodzące i pasty termoprzewodzące, nasmarowane łożyska wentylatora. Po takiej konserwacji często temperatura pracy procesora i układu graficznego spada z 90 st. C do 40-60 st. co stanowczo pozytywnie wpływa na komfort pracy kiedy trzymamy laptopa na kolanach oraz wydłuża jego żywotność.

Oczywiście można taki zabieg zrobić samemu przy odrobinie wiedzy należy jednak pamiętać, że sprężone powietrze kupowane w supermarketach do czyszczenia układu chłodzenia w laptopie przy niewłaściwym kącie naciśnięcia generuje duże ilości płynu, który może niekorzystnie wpłynąć na wewnętrzne elementy. Lepiej jest użyć specjalnego kompresora. Należy oczywiście wcześniej rozebrać komputer i zrobić to od środka, przy wdmuchiwaniu powierza z zewnątrz może dojść do zatkania kanałów chłodzących oraz zablokowanie wentylatora z nagromadzonym kożuchem z włosów, brudu i tłuszczu co niekorzystnie wpłynie na jego dalszą pracę - przegrzanie i spalenie komputera. Jeśli nie jesteś pewien/pewna czy poradzisz sobie z takim czyszczeniem zawsze możesz skorzystać z profesjonalnego serwisu komputerowego.


Naprawa układu graficzneo, BGA, mostka północnego, mostka południowego w laptopach.

naprawa - wymiana układu bga na płycie główniej notebooka. maszyna reka kopiowanie wymiana bgaKiedy sprawa jest bardziej skomplikowana i czyszczenie laptopa nie rozwiązuje problemu przyczyna może leżeć w uszkodzonym jednym z układów BGA, procesorze, pamięci, biosie, układzie zasilania komputera i jesze wielu innych niewspomnianych elementach. Naprawa lub wymiana układu graficznego, procesora, programowanie biosu, wymiana pamięci to znacznie tańsze rozwiązanie niż wymiana calej płyty głównej której cena najczęściej kształtuje się od 800zł netto, poprzez 1200zł netto a nawet w przypadku sony 6500zł netto w czasie gdy programowanie biosu zaczyna się od 30zł netto, wymiana układu BGA 300zł netto do 650zł netto, czy naprawię układu zasilania od 150zł netto. My Polacy z pobudek finansowych wolimy często wybierać tańszą opcję więc wymiana pły głównej zazwyczaj to ostateczność później zostaje tylko zakup nowego komputera. Przecież nie po każdej kolizji samochodem kupujemy nowe auto.

 

 

Diagnostyka komputera.

diagnostyka komputera - lokalizacja usterki w laptopieZaczynając od dobrej lokalizacji usterki-diagnostyki możemy precyzyjnie określić rodzaj uszkodzenia i zaproponować rozwiązanie lub kilka oraz wycenić precyzyjnie lub załozyć zakres w nieprzewidzianych sytuacjach tak abyś dokładnie wiedział ile zapłacisz za naprawę laptopa. Dobra diagnoza jest nie do przecenienia, to tak jak chodząc z grypą od lekarza do lekarza wykupując dziesiątki niepotrzebych leków nabijając kiesę firmą farmaceutycznym aż trafimy do takiego który powie zą takie trzy tabletki szybko dziąłjące i to wszystko po trzech dniach choroba znika. Jak wazna jest właściwa diagnoza sami widzicie. Nie tracimy czasu, nerwów, pieniędzy. Utrzymanie pacjenta chorego na raka przy życiu przy niewyleczonej choroie to jak czytałem wydatek kilkuset mld dolarów rocznie w skali świata więc niewyleczenie jest opłacalne. W naszym serwisie jest odwrotnie stawiamy na szybką i dokładną diagnozę przedstawiamy ją Tobie i Ty dezydujesz czy naprawa komputera dla Ciebie jest opłacalna. Ciewie prawda?

 

Szukasz serwisu? Zadzwoń lub odwiedź na serwis:

43-190 Mikołów, ul. Rynek 18

tel:32 2264435

 

Do serwisu komputerów zapraszamy szczególnie kleintów z pobliskich miast: Katowice Tychy Mikołów Orzesze Łaziska Sosnowiec Chorzów Mysłowice Ruda śląska Gliwice.

Zapewniamy pogwarancyjny serwis laptopów :: hp :: asus :: acer :: toshiba :: lenovo :: sony vaio :: compaq :: msi :: lenovo :: ibm :: apple :: samsung. Wykonujemy bieżące naprawy oraz serwis laptopów k / Katowic

Naprawa laptopów

Naprawa laptopów Acer Asus Toshiba HP Sony Vaio

Naprawa laptopów Acer Asus Toshiba HP Sony Vaio Katowice

Znane problemy serwisowe notebooka acer

Serwis notebooka szczególnie jeśli dotyczy to acer 'a nie jest niczym nowym. Naprawa acer nie zapewnia dostęu do wszystkich części zamiennych dlatego laptopy acer po upływie gwarancji narażone są na napraway w serwisach pogwarancyjnych.

znanych usterek w komputerach przenośnych ACER można spotkać wiele:

 • pęknięcie matrycy lcd
 • uszkodzenie touch padu
 • pęknięcie obudowy
 • zalanie notebooka
 • wyrwanie gniazda zasilania w laptopie
 • oderwanie klawisza w notebooku

Do tych trudiejszych naprawa w acer 'ach należą:

 • pęknięcie płyty głównej
 • uszkodzenie poprzez zbyt elastyczną obudowę mostka północnego lub układu graficznego ( konieczna wymiana lub reabajling chipa )
 • korozja ścieżek na płycie głównej po zalaniu i pozostawieniu laptopa
 • naprawa układu zasilania, który jest częścia płyty głównej
komputer przenośny typu laptop

Nader często Serwis acera bardzo często wykonuje naprawy zatartych zawiasów, które to w notebookach acer aspire 5100 powodują dodatkow wyłamanie obudowy dolnej lub górnej pokrywy w której zamontowana jest matryca LCD w notebooku. Dzięki możliwości pozyskania niektórych części zamiennych np zawiasów czy pokrywy na ryku wtórnym istnieje możliwość naprawy acera w oparciu o zamienniki, czego autoryzowany serwis acera nie robi. W ten sposób przywracamy do życia notebooka, do którego klient czuje sentyment i w ten sposób nie musi kupować nowego laptopa. Z doświadczenia mogę powiedzieć że firma acer wiedzie prym w sprzedaży komputerów przenośnych dla mas, kupić je możemy w każdym sklepie czy markecie a ich wykonanie oceniam jako zadowalające pod warunkiem że laptop acer stać będzie na biurku. Sprawa się komplikuje gdyż notebook z założenia to komputer przenośny więc liczymy na to że posiadamy mobilny komputer. Jeśli obchodzić się z nim będziemy jak z jajkiem to może wyrzyma długo, jeśli zbyt często acer ' a przenosimy jedną ręką i narażmy na wygięcia i naprężenia obudowy możemy być pewni że wcześniej czy później acer trafi do serwisu. Do montażu układów na płycie głównej w notebookach używa się malutkich kuleczek jako łączników pomiędzy np mostkim ( chipem ) a płytą główną może ich być od kilkudziesięciu do kilkuset, każda z nich jest jak nóżka układu scalonego, ma wielką zaletę, gdyż dobrze przewodzi prąd elektryczny i odprowadza ciepło, wadą jest natomiast mała odporność na naprężenia i ugięcia stąd właśnie laptopy acer trafiają do serwisu nader często. Jeśli producent firma acer przewidziałby solidniejszą obudowę do swoich komputerów przenośnych pewnie nie wracałyby do serwisu tak często, dopóki tego nie uczyni notebooki acer z powodów konstrukcyjnych jeszcze często będą trafiały do serwisu pogwarancyjnego. Nie dziwmy się producentom sprzętu mobilnego, którzy muszą produkować swoje laptopy.


Serwis Mikołów Tychy Łaziska Pszczyna Katowice Orzesze Zabrze Ruda śląska Chorzów Sosnowiec Dąbrowa Górnicza Gliwice - serwis cały Śląsk
Adee-Soft Serwis laptopów HP ASUS ACER TOSHIBA SONY VAIO FUJITSU-SIEMENS ? 2010 Wszelkie prawa zastrzeżone.
 

Specyfika naprawy laptopów

Oferujemy kompleksowe naprawy komputerów przenośnych - laptopów takich firm jak HP Asus Toshiba Lenovo LG Samsung Dell Acer Aristo Fujitsu Simens NTT HP - Compaq w skład których wchodzą:

 1. Naprawy - wymiana elementów ładowania laptopa
 2. Czyszczenia i konserwacja systemów chłodzenia notebooka
 3. Naprawa invertera
 4. Reballing układów Bga
 5. Wymiana układów Bga
 6. Wymiana dysku twardego HDD
 7. Wymiana napędów DVD
 8. Wymiana pamięci RAM
 9. Wymiana czyszczsenie układu chłodzenia w notebooku
 10. Modernizacja sprzętu: zmiany dysków twardych, napędów CD/DVD, pamięci RAM, instalacja i konfiguracja kart WiFi.
 11. Optymalna konfiguracja Windows XP / Vista w celu przyspieszenia działania laptopa
 12. Usuwanie niechcianych programów typu Spyware, trojanów, wirusów, archiwizacja danych.
 13. Wymiana zawiasów matryc
 14. Naprawa paneli LCD
 15. Wymiana gniazdek zasilania
 16. Naprawa modułów podświetlania
 17. Naprawa uszkodzonych płyt głównychw notebooku

Zapraszamy do serwisu laptopów Katowice.Pogwarancyjny serwis HP ASUS MSI TOSHIBA APPLE SONY Katowice

 • Default
 • Title
 • Date
 • Random
 • Jeśli twój Laptop Sony Vaio przestanie poprawnie działać to powinieneś znaleźć odpowiedni serwis notebooków. Nasz serwis posiada ogromne doświadczenie w tej dziedzinie. Naprawiamy laptopy wszystkich
  Read More

  Serwis laptopów marki Sony Vaio

 • Kiedy twój laptop przestanie poprawnie działać to powinieneś znaleźć odpowiedni serwis notebooków. Nasz serwis posiada ogromne doświadczenie w tej dziedzinie. Naprawiamy laptopy wszystkich marek, które
  Read More

  Serwis laptopów marki Dell

 • Naprawy komputerów na śląsku - Witamy Co naprawisz w naszym serwisie? Śląskie centrum serwisowe laptopów polecamy: skuteczne i szybkie naprawy laptopów na które udzielamy 12 miesięcznej
  Read More

  Witamy w naszym serwisie komputerowym BGA

 • Naprawa mikroukładów w serwisie laptopów na śląsku Co Wybrać? Reballing czy ?Reballing"? Pewnie powiecie ?zaraz, zaraz? przecież to to samo?. Biorąc pod uwagę samo słowo
  Read More

  Rebaling BGA

 • Naprawa laptopów Acer Asus Toshiba HP Sony Vaio Katowice Znane problemy serwisowe notebooka acer Serwis notebooka szczególnie jeśli dotyczy to acer 'a nie jest niczym
  Read More

  Naprawa laptopów

 • Kiedy twój laptop przestanie poprawnie działać to powinieneś znaleźć odpowiedni serwis notebooków. Nasz serwis HP posiada ogromne doświadczenie w tej dziedzinie. Naprawiamy laptopy wszystkich marek,
  Read More

  Serwis laptopów marki HP

Ciekawe Bajery Do Laptopów

Bajer nr 1 do notebooka

Magic Cube to przenośna, pełnowymiarowa klawiatura projekcyjna. Pozwala wygodnie korzystać z urządze...

Read More

MACtini

Technologia jutra w zasięgu ręki. MACtini...

Read More

Podgrzewacz do kawy USB

Jeżeli przeszkadza Ci szybko stygnąca kawa lub herbata, dużo pracujesz przy komputerze to Podgrz...

Read More

Niesamowita zabawka od Sony

Dzisiaj przedstawiamy niesamowitą zabawkę - bajer od Sony. odwiedź też wymiana matrywy w notebook...

Read More

Bajer nr 2 do notebooka

X-Tube podłączany do portu USB to w zasadzie typowa lampa próżniowa stosowana do wzmacniania mocy sy...

Read More

Podstawka chłodząca Zalman

Podstawka chłodząca Zalman ZM-NC3000S HUB USB 17 Funkcjonalność Dodatkowy port USB zapewnia dostęp ...

Read More